A magyar táncművészeti és táncszínházi élet online magazinja.

Az L1 Független Művészek Közhasznú Egyesület újabb rezidenseket köszönt a programjában, akik 2020. februártól – decemberig vesznek részt az alkotóművészeti munkájukkal az egyesület éves aktivitásában.  Az L1 Egyesület 2012 óta összesen 38 rezidens művészt fogadott be, hogy az adott évben segítsék a független művésszé válásukat és közösségi szellemben találjanak partnert maguknak (vagy fogalmazzák meg, hogy ők önállóan képzelik el a munkájukat). A kezdetekben meghívás útján lehetett a státuszt megkapni, de 2017 óta nyílt pályázati formában lehetett jelentkezni a programba.

A 2020-as évi pályázati rendszerben nagy örömünkre számtalan érdeklődést kaptunk és végül 5 pályázat érkezett be, mi max. 3 művészt terveztünk kiválasztani. Ráadásul nagy meglepetésünkre, de teljesen egyértelműen külföldön élő pályázó is volt, valamint különböző alkotói, művészeti ágból jelentkeztek. Volt olyan is, aki lekéste a határidőt, de ebben igyekeztünk szigorúak lenni. A döntésben az L1 Egyesület tagjai/művészei (Horváth Ádám Márton, Kovács Noémi Anna, Ladjánszki Márta és Varga Zsolt) vettek részt.

2020-ban az L1 Egyesület kiválasztott rezidens művészei:
Gálos László – kollodista, boncmester
Lázár Helga – bábszínházi rendező, tervező, előadó
Szemessy Kinga – táncos, tánckutató, tanár

L1rezidensek 2020

Eredményes együttműködést kívánunk mindenkinek! 
L1 rezidens művészek:

• L1táncművek segítsége:
2006 Naiara Mendioroz (ES), Pierre Nadaud (F/CZ), Adrienn Haraszti (HU)
2007 Zenon Dance Company (USA)
2008 Melanie Hosteint (FR)
2008 – 2010 Rita Góbi (HU)
2009 Andrea Lakat (HU)
2010 Workshop Foundation – Ismeretlen Kutatása program

• meghívásos:
2012 Lengyel Katalin, Jobbágy Bernadett, Szamosi Judit, Vass Imre, Czap Gábor (H)
2013 Kovács Kata, Herold Eszter, Szilágyi Enikő, Fülöp László, Buday Enikő, Nagy Csilla (H)
2014 Biczók Anna, Kéri Judit, Simányi Zsuzsanna, Simkó Beatrix, Horváth Ádám Márton (H)
2015 Dömötör Judit, Benjamin Jarrett (USA), Valencia James (Barbados), Monojlovits Eszter, Sándor Zita
2016 Gera Anita, Komjáthy Zsuzsanna, Kovács Emese, Kovács Tímea, Szűcs Dóra Ida (H)

• pályázati úton:
2017 BLASKÓ Borbála (táncos, koreográfus), Lior LAZAROF (táncos, koreográfus) (IL), SARLÓS Flóra Eszter (táncos, koreográfus), SOMLÓ Dávid (zenész), SZABÓ Veronika (színházi rendező)
2018 ÁDÁM Anna (képzőművész, performer, stylist és sminkes), GÁL HORVÁTH Bernadett (táncművész, pedagógus, színházi nevelés), KISS Anikó (rendező-koreográfus, performer) (SRB/H), KOVÁCS István (szobrász, performance művész), VERES Flóra (táncművész)
2019 DÉRI András (táncos, koreográfus), DOMONKOS Ágnes (színházi alkotó), Syporca WHANDAL (multidiszciplináris kísérletező) (H)